Dovolená

Kapverdy dovolená

Dovolená na Kapverdách je vhodná po celý rok a téměř pro všechny. Vyjma pro ty, kteří jezdí rádi za noční zábavou, na ostrovech jí moc nenajdete.

Můžete zvolit dopravu po vlastní ose nebo s cestovní kanceláří, od června 2018 s cestovními kancelářemi. Vlastní doprava je většinou komplikovaná s přestupy a s CK vychází dovolená pořád nejlevněji. Pokud bych rozpočítala průměrnou cenu zájezdu od CK, která je do hotelu s all inclusive 21 tis. Kč, tak 9 tis. Kč stojí letenky z Prahy a za 12 tis. Kč máte ubytování, stravu, transport z a na letiště a delegáta k dispozici nonstop. Zdá se to hodně, ale srovnejte si cenu za noc ve vašem hotelu třeba na booking.com :-).

Cestovní kanceláře

Jak jsem zmínila, na ostrovy nyní létá jedna CK, od června letů přibude a o ostrov se podělí dvě velké cestovní kanceláře (to byl rok 2018, 2019 uvidíme). Tento krok je velice vítaný, jelikož v roce 2017 byly některé termíny vyprodány několik měsíců dopředu. Odlety jsou vždy z Prahy.

Co se týče kvality poskytovaných služeb v CK nebo CA. Pořadatel zájezdu, tedy cestovní kancelář by vám měla sdělit ty nejkompletnější informace.  V cestovní agentuře záleží, zdali narazíte na člověka, který Kapverdy zná, či nikoliv.

Dovolená na Kapverdách

Stručně Vám shrnu, jak dovolená probíhá.  Ráno v den odletu (letový řád k lednu 2018) sednete v Praze na letadlo, většinou Boeing 737 300 společnosti Travel service nebo Smart wings. V letadle dostanete pití a teplé jídlo, po 6 až 8,5 hodinách přistanete na ostrovech. Víc informací v článku Let na Kapverdy.

Na ostrově, pokud máte vízum, projdete pasovou kontrolou, která je označena pro návštěvníky s vizem. Pokud vízum nemáte, dáte se k pasové kontrole, kde si rovnou i vízum zakoupíte. Nepotřebujete žádný formulář. Všeobecně, do země vás nepustí, pokud není váš par platný alespoň 6 měsíců po návratu z Kapverd.

Za pasovou kontrolou na vás čeká delegát, který vám sdělí číslo autobusu do vašeho hotelu. Počkáte na zavazadla a před halou vyberete váš autobus.

Na hotelu vám dají na uvítanou pití a pokud máte all inclusive, tak připnou pásky. Na recepci si počkáte na klíčky nebo karty od pokoje. Přilétáte odpoledne, pokoje jsou většinou připravené. Pokud máte zájem, schůzka s delegátem bývá druhý den ráno nebo dopoledne.  Zde máte možnost zakoupit organizované výlety.

Datum odletu se objevuje na nástěnkách v hotelových recepcích, stejně jako tam naleznete číslo na delegáta. Pokud chcete nějak pomoci a na recepci vám nevyhoví, opět volat delegáta.

Poslední den bývá odlet v odpoledních či večerních hodinách ( k 31. 1. 2018). All inclusive vám zůstává do odjezdu. Pokoje mají být vyklizeny většinou do poledne. Pokud chcete pozdější odchod, je možné za příplatek v pokoji setrvat do odjezdu na letiště. V Praze přistáváte v nočních až ranních hodinách.

Nejoblíbenější hotely

Nejoblíbenější hotely mezi českými turisty na Kapverdských ostrovech jsou:

Oasis Atlantico Belorizonte

Oasis Salinas Sea

Iberostar Club Boa Vista

Royal Horizons Boavista

Nákup dovolené

Pokud máte přesný termín dovolené, raději kupujte dovolenou s předstihem, ať nedopadnete jak sedláci u Chlumce. Naopak po novém roce se objevují zajímavé last minute nabídky a obsazenost není tak obrovská jako v období od června do září. Zajímavé lasty se letos objevily i na přelomu srpna a září (2018).

First minute

Obrovské výhody přináší first minute nákup dovolené. Když jsem porovnávala cenu  last minute a first minute zájezdu v hlavní sezóně, first minute vedl s úsporou zhruba 2 000 Kč. Na first minute zájezdu je ale zejména skvělé to, že dostanete většinou parkování na letišti zdarma, k tomu někdy i výběr sedadla a dovolenou prakticky platíte postupně, až do 30 dnů před odletem.