Informace

Kapverdy informace

Kapverdské ostrovy leží v Atlantském oceánu pod Kanárskými ostrovy nedaleko africké pevniny.  Panuje zde subtropické, v létě tropické podnebí. Nejoblíbenějšími ostrovy pro dovolenou je Sal a Boa Vista s překrásnými plážemi. Můžete se podívat na ostrov Fogo, kde ostrovu dominuje kráter sopky a úrodné vinice. Hlavním ostrovem je ostrov Santiago, kde se v hlavním městě dochovaly monumenty z dob kolonialismu a obchodu s otroky.  K panenským ostrovům patří Sao Antao, Sao Vincente a Sao Nicolau.

Měna

Na ostrovech se platí kapverdským Escudo, v turistických lokalitách je přijímáno Euro. Z karet lépe využijete kreditní než debetní.

Víza

Na ostrovech je povinné mít při vstupu zakoupeny víza.

Očkování

Žádné očkování není požadováno. Je dobré se však řídit základními hygienickými pravidly, zejména při výletech mimo hotel. Nepít vodu z kohoutku, ani si s ní čistit zuby.

Lékařská péče

Určitě si zakupte kvalitní pojištění, v hotelech je běžné základní ošetření, nemocnice je na Salu a Santiagu, ale komplikovanější případy jsou transportovány do Portugalska.

Nejčastější úrazy

Nejčastějšími úrazy jsou různé zlomeniny, natažené vazy a odřeniny z oceánu. Pokud jsou velké vlny, respektujte plavčíky. Když je oceán rozbouřený, koupání je velice zrádné. K dalším neduhůmpatří střevní potíže. Vybavte se z domu volně dostupnými léky proti střevním potížím a nepijte vodu z kohoutku.

Jazyk

Domluvíte se portugalsky, španělsky a anglicky. V hotelech trochu německy.

Časový posun

V létě je časový posun o tři hodiny zpět, když letíte na Kapverdy. V zimě je to – 2 hodiny.

Wifi

Hotely pracují na zlepšení rozšíření wifi připojení. Wifi zdarma je většinou na recepcích. Pokud potřebujete hodně dat a stabilní připojení doporučuji koupit místní sim karu s daty.