Let

Doba letu na Kapverdy

Doba letu se liší podle toho, zdali letíte přímým letem nebo s mezipřistáním na ostrově Sal či Boa Vista. Letos (2018) je možné, že vás čeká mezipřistání v Senegalu. Přímý let trvá zhruba 6,5 hodiny. S mezipřistáním okolo 8.  Většina mimo sezónních letů je operována tak, že cestu tam letíte nejprve na letiště na Boa Vista a potom Sal. Při zpáteční cestě naopak ti, co měli mezipřistání, letí přímým letem. V sezóně přibude ještě přímý let ve směru Praha – Sal – Praha.

Letadlo

Většina letů je operována společností Travel Service nebo Smart Wings s boeingem 737-300.  Máte tedy tři řady sedadel na levé a tři řady sedadel na pravé straně.

Můžete využít zakoupení první třídy, kde dostanete víc pití a prostřední sedadlo není obsazováno. Nicméně cena za jeden let je poměrně vysoká, vzhledem k nic moc speciálním službám. Ideálním místem v případě letu na Kapverdy je u vyšších lidí sedačka do uličky ve střední části letadla. Vzadu se po dvou hodinách letu tvoří stabilní fronta na wc. Možnost je samozřejmě zakoupení sedadel s větším místem pro nohy u exitu, toto místo si zakupte ihned při podpisu smlouvy s CK nebo CA.

Strava

Strava se oproti minulým sezonám naopak zlepšila. Dostanete teplé jídlo, nějakou sušenku, kávu, čaj a pití. Vezměte si dostatek vody, popřípadě nějaký pamlsek. 6 – 8 hodin je dlouhá doba, bez tekutin nepříjemná, zejména, když vystoupíte na rozžhaveném letišti. Vodu koupíte na mnoha místech po projití letištní kontroly směrem k bráně odletu.

Letecká společnost chce samozřejmě vydělat i něco navíc, tak vám nabídne možnost dokoupení piva, vína, nějakých duty free alkoholů, parfémů apod. Můžete si také při zakoupení zájezdu objednat lepší stravu, například řízky – cca 250 Kč.

Zábava

Let zábavný moc není, proto doporučuji tablet, telefon s hudbou, knihu. Cokoliv co vám ukrátí dlouhé chvíle. Při letu uvidíte španělské pobřeží, Maroko a Kanárské ostrovy.

Odlety

Odlety jsou pro tento rok možné pouze z Prahy – pokud letíte s českou cestovní kanceláří. Doba odletů se různí, ale odlet je většinou v rozumný čas tak, aby jsme se pohodlně dopravili na letiště, zpáteční lety mohou být v nočních hodinách, Info o letu vám vždy dají prodejci nebo pořadatelé.