Počasí

Počasí na Kapverdách

Na Kapverdách vás čeká poměrně stále podnebí, které se během roku nepatrně mění. Nejteplejší měsíce jsou od července do října. Nejchladněji bývá v únoru.

Počasí v lednu až březnu

Všeobecně leden až březen lze považovat za nejchladnější měsíce v roce. Denní teploty se pohybují mezi 21 až 24 C. V noci klesají na 17 C. Toto je nelepší doba pro trávení dovolené u hotelového bazénu, popřípadě v závětří když hodně fouká. Velkou roli v pocitové teplotě hraje právě vítr, který je první měsíce v roce silnější. Na druhou stranu, teplota nad 20 C je pořád velmi příjemná oproti české zimě a na slunci dosahuje stejně okolo 30 C. Nenechte se oklamat, i v tomto čase se můžete nepříjemně spálit.

Počasí v dubnu až červnu

V půlce března se začíná oteplovat a duben už přináší teploty vyšší. Průměrná teplota se pohybuje mezi 22 do 26 C. Od dubna se otepluje a v červnu už jsou teploty mnohdy tropické. Duben a květen jsou ideální měsíce pro dovolenou, jelikož doba slunečního svitu je nejvyšší v roce. Dovolenou v červnu už si užijí ti, kteří potřebují na dovolené vysoké teploty okolo 29 C a výše. Teplota oceánu se pochybuje okolo 20 C.

Počasí červenec až listopad

Tyto měsíce jsou nejteplejší a tropické.  Teploty v noci málokdy klesají pod 22 C. V těchto měsících je také klimatizace na hotelovém pokoji skvělý nápad. Denní teploty se pohybují mezi 27 až 30 C. Doba slunečního svitu se zkracuje a objevuje se oblačnost vytvářená právě vysokými teplotami nad Atlantikem. V září a říjnu může krátce zapršet. Srážky jsou nicméně velmi vzácné. Ideální dovolenou si užijte v listopadu, v České republice už jsou mrazíky a na Kapverdách jsou stále letní teploty. oceán má příjemnou teplotu, která je leckdy srovnatelná se Středozemím v hlavní sezoně.

Počasí v prosinci

V prosinci teploty začínají klesat. Podnebí je však stále skvělé pro strávení dovolené. Běžné teploty pro tento měsíc jsou mezi 21 až 26 C. V tuto dobu jsou Kapverdy skvělé pro strávení svátků v nedaleké exotice, v termínech před vánoci se také objevují skvělé last minute zájezdy, za dobré ceny.

Shrnutí

Pokud milujete tropické teploty, vyrazte od června do října. Teploty jsou vysoké, stejně jako vlhkost. Okolo poledne počítejte s první oblačností. Nejdelší den a jasnou oblohu si užijete od března do konce května. Teploty jsou příjemné okolo 25 C. Ti kdož nemají rádi parné dny ať vyrazí mezi prosincem a až březnem.