Ostrov Sal

Ostrov Sal

Sal je hlavní základnou turistického ruchu na Kapverdách. Hotely a pláže se soustředí na jihu, jihozápadě a západě ostrova. Centrem ostrova je vesnice Santa Maria se známým molem.

Santa Maria

Vesnička má dvě ulice, naleznete zde ale nákupní možnosti jako supermarket, lékárnu, půjčovnu aut, obchody se suvenýry, restaurace a bary.  Santa Maria má překrásnou pláž s neklidnějším oceánem na ostrově. Voda je tyrkysově modrá. Většina hotelů, kam létají české kanceláře, leží od centra po pláži směrem na západ. Lokalita je klidná, ale žije turismem. Toto místo je tedy vhodné pro ty, kteří nevyhledávají úplnou samotu.

Hotely

Nejlevnější variantou ubytování bez bazénu je hotel Central, kde máte možnost doobjednání polopenze nebo snídaně. Hotel Pontao nabízí bazén, snídaně, polopenze nebo plnou penzi. Oba hotely jsou vhodné pro nenáročné cestovatele a leží zhruba 400 m od oceánu.

Na pláži leží hotely Oasis Salina Sea a sousední Oasis Atlantico Belorizonte patří mezi nejvíce oblíbené na Salu. V rámci zájezdu poskytují All Inclusive, leží na pláží, kde nabízejí slunečníky, lehátka a bar v rámci All inclusive zdarma. Oasis Salinas Sea je novější a luxusnější hotel, Oasis Atlantico Belorizonte  naopak nabízí ubytování v zahradních bungalovech, což má taky něco do sebe. U hotelů samozřejmě nechybí bazény, vířivky, několik restaurací a bar.  Zhruba kilometr do centra Santa maria leží Vila Do farol, jeden z prvních nabízených zájezdů na Kapverdy. Ubytování je také v zahradních bungalovech.

Mimo vesnici stojí hotely řetězce RIU, které jsou pověstné svými službami a doporučuji je určitě všem, kteří chtějí prvotřídní servis a zázemí světového řetězce.

Ponta Preta

Leží zhruba 2 kilometry západně od Santa Maria. Je místem několika hotelových resortů. Jsou zde vybudovány dvě umělé pláže, které zaručují koupání i při vysokém větru. Zbylá část pláže je krasná, při vysokém odlivu jde zde ale pár kamenů. Leží se hotel Melia Tortuga Beach resort.

Zajímavá místa

Rozhodně doporučuji podívat se na solný důl Salinas. Můžete vyrazit na denní okruh po ostrově, kde navštívíte nejznámější místa (včetně solného dolu), na hotelu budete v odpoledních hodinách. Cestou vás čeká ochutnávka Grogue a místní kávy. Variantou je také půldenní okruh, vracíte se po obědě.

V létě je skvělý zážitek vydat se za želvami kareta. Kdo se chce naučit surfovat, máte jedinečnou možnost. Pro milovníky oceánu je tu plavba katamaránem nebo se můžete v poušti vyřádit na buginách.