Víza

Kapverdy víza

Pro vstup na Kapverdské ostrovy platí vízová povinnost, ale nelekejte se, nebudete muset na ambasádu. Turistická víza můžete zakoupit buď u cestovní kanceláře nebo agentury nebo si je pořídíte po příletu na ostrov.

Cena

Pokud si vízum pořídíte v cestovní kanceláři, vyjde vás zhruba na 1 300 Kč (ceny se neustále mění, proto informujte se u prodejce). Pokud vízum zakoupíte na letišti, cena je 4 000 CVE, což je v přepočtu zhruba 25 – 30 EUR, dle aktuálního kurzu. Ideální je platit v hotovosti v Eurech.

Formuláře

Při zakoupení víza nepotřebujete žádný formulář ani pasovou fotografii. Pouze se dejte na letišti k okýnku, kde je napsáno Visas a o vízum poproste, bude vám uděleno na základě platného cestovního dokladu s platností minimálně 6 měsíce po návratu z dovolené.

Vízum platí každá osoba s pasem, což znamená i děti do dvou let, pozn. tuto informaci musíme trochu vyvrátit, letos nám hodně cestujících potvrdilo, že děti do 15 let neplatili. Informujte se tedy určitě na konzulátu nebo u CK.  Je třeba ještě počítat s pobytovou taxou, kterou hradíte v místě ubytování. Ta je okolo 2 EUR na osobu za noc. Děti neplatatí.